Hakkında
KALP YETERSİZLİĞİNDE
YAŞAM IŞIĞI

Kalp yetersizliği dünyada 64 milyon kişiyi etkiliyor ve sayı sürekli artıyor.1 Kalp yetersizliği hakkında bilgi sağlamak ve farkındalığı artırmak için tasarlanan Kalp Yetersizliğinde Yaşam Işığı kampanyasıyla, insanların kendileri, sevdikleri ve hastalıktan etkilenen diğer milyonlarca insan için harekete geçmeye cesaretlendirilmesi amaçlanmaktadır.

Kampanyanın amaçları arasında; kalp yetersizliği gelişme riski olan ya da hali hazırda tanı konmuş olan kişilerin ve onlara bakım sağlayanların kişisel, fiziksel ve duygusal deneyimleri üzerine ışık tutarak ilham vermek ve motivasyonlarını artırmak da yer almaktadır.

Kalp Yetersizliğinde Yaşam Işığı projesi, Türk Kardiyoloji Derneği, AstraZeneca ve Dünya Kalp Federasyonu tarafından hazırlanmıştır.

Referanslar
  • GBD 2016 Disease and Injury Incidence and Prevalence Collaborators. Global, regional, and national incidence, prevalence, and years lived with disability for 328 diseases and injuries for 195 countries, 1990–2016: a systematic analysis for the Global Burden of Disease Study 2016. The Lancet 390 (10100): 1211-1259.