VAZGEÇMEYİN
MÜCADELE EDİN
KALP YETERSİZLİĞİYLE YAŞAMAK

Kalp yetersizliği yolun sonu değil.

Kalp yetersizliği olan birçok hasta, çalışarak, seyahat ederek ve sevdikleri şeyleri yaparak hayatlarını dolu dolu yaşamaya devam ediyor. Kalp yetersizliği ile yaşama ile ilgili daha fazla bilgi edinin.
HAREKETE GEÇİN

Belirtileriniz değişti mi ya da kötüleşti mi?
Şimdi harekete geçin!

Kalp yetersizliği ile yaşayanların belirtilerini yakından izlemesi, bunlardaki değişiklikleri veya gelişmeleri takip etmesi önemlidir. Bu değişiklikler, doktorunuzun sizin için belirleyeceği planı etkileyebilir. Ayrıca, yeni bilimsel ilerlemelerle, tedavi planınızda değişiklik olasılığı da ortaya çıkabilir. Bu nedenle, durumunuzu ve belirtilerinizi takip etmek her zaman önemlidir.1
HASTA ÖYKÜLERİ

Sizin gibi kalp yetersizliği olan birçok insan hayatı dolu dolu yaşıyor.

Kalp yetersizliği ile yaşayan insanlar için, hastalık ilerledikçe bir yönetim planına ve yaşam tarzı değişikliklerine bağlı kalmak önemlidir. Plana bağlı kalmakta zorlanabilirsiniz. Bu durum işin zor kısmı olabilir. Uzun süre önce tanı konmuş hastalara kulak vererek, bu durumla nasıl başa çıktıklarını öğrenebilirsiniz.
DESTEK

Kalp yetersizliği kısa mesafe koşusu değil bir maratondur. Fakat yalnız koşmak zorunda değilsiniz.

Kalp yetersizliği ile mücadele gerçektir ve yol uzundur. Bardağın devamlı dolu tarafını görmek her zaman kolay olmayabilir. Ancak kalp yetersizliğinin bir yük olmasına da gerek yok. Eğer yıllardır kalp yetersizliği ile yaşayan birisiyseniz, sağlıklı yaşam alışkanlıklarına ve hastalık yönetim planına uymakta zorlanabilirsiniz. Sizi veya sevdiklerinizi doğru yolda tutmak için yararlı bulabileceğiniz bazı linklere buradan erişebilirsiniz.
Referanslar